Opisy odmian*

duke

Duke – odmiana wcześnie dojrzewająca, owoce średniej wielkości lub duże,
jędrne, okrągłe, z małą blizną poszypułkową. Charakteryzują się łagodnym smakiem, ale dopiero po kilku godzinach schłodzenia stają się bardziej aromatyczne.

bluecrop

Bluecrop – odmiana o średniej porze dojrzewania, owoce zebrane w duże, luźne grona. Jagody duże, kuliste, lekko spłaszczone, jędrne, winnosłodkie.
Skórka mocno pokryta jasnoniebieskim nalotem. Blizna poszypułkowa mała.

nelson

Nelson – odmiana o średniej porze dojrzewania, owoce duże,
jędrne z małą blizną poszypułkową, przypominają nieco owoce odmiany ‘Spartan’, zebrane w luźnych gronach.

brigitta

Brigitta Blue – odmiana późno dojrzewająca, owoce średniej wielkości lub duże, jasnoniebieskie, z małą blizną poszypułkową, bardzo jędrne, wabiące swym zabarwieniem, lekko kwaskowate.

chandler

Chandler – odmiana o średniej porze dojrzewania, o wyjątkowo dużych, atrakcyjnych, spłaszczonych owocach, są one smaczne i jędrne, o małej bliźnie poszypułkowej, mają intensywny, jasny niebieski nalot

liberty

Liberty – odmiana późno dojrzewająca, owoce średniej wielkości i duże, wyrównane, aromatyczne i smaczne, z ładnym niebieskim nalotem, o małej bliźnie poszypułkowej, jędrne i o długim okresie przechowywania

* – opisy owoców odmian: Duke, Spartan, Bluecrop, Nelson i Brigitta Blue na podstawie Borówka wysoka, praca zbiorowa pod redakcją dr Kazimierza Pliszki, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne 2002.
– opisy owoców odmian: Chandler i Liberty na podstawie literatury zagranicznej (USA)